Seznam památek

A - B - C - Č - D - E - F - G - H - CH - J - K - L - M - N - O - P - R - S - Š - T - U - V - W - Z - Ž

A

Arciděkanství v Klatovech (čp. 9),
Arciděkanství v Plzni (čp. 234),
Archiv města Plzně,
Augustiniánský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Domažlicích,
Augustiniánský klášter s kostelem Zvěstování Panny Marie v Pivoni (čp. 1),

B

Barokní lékárna U Bílého jednorožce,
Benediktinský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech,
Benešova škola v Plzni-Jižním předměstí (čp. 1691),
Boží muka a kříže v Krsech,
Boží muka a obětní kámen u Břežan,
Boží muka a pamětní kříž u Mrákova,
Boží muka a sloup se sochou sv. Jana Nepomuckého v Potvorově,
Boží muka a smírčí kříž v Dolanech,
Boží muka a smírčí kříž v Kokašicích,
Boží muka a smírčí kříže v Bolevci,
Boží muka a smírčí kříže v Tachově,
Boží muka a smírčí kříže ve Štokově,
Boží muka a socha bl. Hroznaty v Pernarci,
Boží muka a socha sv. Jana Nepomuckého v Číhané,
Boží muka a socha sv. Jana Nepomuckého ve Zborovech,
Boží muka a socha sv. Judy Tadeáše v Pteníně,
Boží muka s náhrobníkem ve Svéradicích,
Boží muka se smírčím křížem v Nahém Újezdci,
Boží muka u Nemilkova,
Boží muka v Částkově,
Boží muka v Černicích,
Boží muka v Horšově,
Boží muka v Chodském Újezdu,
Boží muka v Klenčí pod Čerchovem,
Boží muka v Podmoklech,
Boží muka v Přehýšově,
Boží muka v Radčicích,
Boží muka v Rochlově,
Boží muka v Rokycanech,
Boží muka v Šipíně,
Boží muka v Tajanově,
Boží muka v Tasnovicích,
Boží muka v Telicích,
Boží muka v Tlučné,
Boží muka v Třískolupech,
Boží muka v Tuněchodech,
Boží muka v Zavlekově,
Boží muka ve Strašíně,
Boží muka ve Světci,
Boží muka ve Světcích,
Boží muka, kříže a pomníky v Domažlicích,
Boží muka, smírčí kříž a hraniční kámen u Bílova,
Boží muka, socha sv. Jana Nepomuckého a kaple v Líšťanech,
Boží muka, socha sv. Jana Nepomuckého a smírčí kříž v Lomu u Tachova,
Boží muka, socha sv. Jiří a sousoší sv. Rodiny ve Studánce,
Boží muka, sochy Krista Trpitele, Panny Marie a sv. Vojtěcha a kašna v Nepomuku,
Boží muka, sochy sv. Jana Nepomuckého a sloup se sochou Panny Marie v Chotěšově,
Boží muka, sochy světců a smírčí kříž v Poběžovicích,
Brány venkovských usedlostí v Petrovicích (u čp. 7, 9, 11, 16),
Budova rozhlasu v Plzni-Jižním předměstí (čp. 2363),
Bývalá šatlava v Městě Touškově (čp. 201),
Bývalé c. k. vyšší české gymnázium v Plzni-Jižním předměstí (čp. 664),
Bývalý kostel sv. Wolfganga - rozhledna Bolfánek,
Bývalý panský dvůr ve Štěnovicích (čp. 162),

C

Centrum stavitelského dědictví Plasy,
Cisterciácký klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Plasích (čp. 2),

Č

Červený most pod Zelenou horou,
Českobratrský kostel M. Jana Husa v Plzni-Jižním předměstí (čp. 1722),
Českobratrský kostel v Kralovicích,
Českobratrský sbor v Merklíně,
Činžovní domy v Plzni-Jižním předměstí (čp. 721, 741, 812, 948, 1076, 1077, 1082, 1237, 2074),
Činžovní dům Mrakodrap v Plzni-Jižním předměstí (čp. 13),

D

Děkanství v Dobřanech (čp. 3),
Děkanství v Domažlicích (čp. 136),
Děkanství v Horažďovicích (čp. 10),
Děkanství v Nepomuku (čp. 1),
Děkanství v Rokycanech (čp. 52),
Děkanství v Sušici (čp. 40),
Děkanství v Úterý (čp. 6),
Děkanství ve Spáleném Poříčí (čp. 139),
Divadelní a dekorační sklad a dílny v Plzni-Jižním předměstí (čp. 330),
Divadlo J. K. Tyla v Plzni-Jižním předměstí (čp. 1129),
Dobiášův dvůr ve Vlčtejně (čp. 1),
Dolní a Horní most v Žichovicích,
Dominikánský klášter s kostelem sv. Vavřince v Klatovech (čp. 174),
Dominikánský klášter v Plzni-Východním předměstí (čp. 814),
Dubjanský Dvůr, zaniklá ves a tvrz Dubjany (dnes hospodářský dvůr),
Dům dějin Holýšovska,
Dům historie Přešticka,
Dva silniční mosty v Bělé nad Radbuzou,
Dvě kaple a pamětní kříž v Opolenci,
Dvě kapličky a boží muka v Ostřeticích,
Dvě sýpky v Ostřeticích (u čp. 4 a 14),
Dvoje boží muka v Olšanech,
Dvorec Antigl (čp. 97),
Dvůr Osojno u Draženě,

E

Expozice lidové architektury v Chanovicích,
Expozice veteránů Zelenohorská pošta Nepomuk,

F

Fara v Běšinech (čp. 1),
Fara v Boru u Tachova (čp. 297),
Fara v Budislavicích (čp. 6),
Fara v Bukovci (čp. 1),
Fara v Bukovníku (čp. 1),
Fara v Černošíně (čp. 20),
Fara v Číhané (čp. 1),
Fara v Čížkově (čp. 1),
Fara v Dnešicích (čp. 8),
Fara v Dolní Bělé (čp. 41),
Fara v Dolní Lukavici (čp. 57),
Fara v Dolním Jamném (čp. 13),
Fara v Drahoňově Újezdě (čp. 1),
Fara v Druztové (čp. 1),
Fara v Dýšiné (čp. 1),
Fara v Hojsově Stráži (čp. 1),
Fara v Holostřevech (čp. 1),
Fara v Hostouni (čp. 1),
Fara v Hradci (čp. 1),
Fara v Chodském Újezdu (čp. 1),
Fara v Chudenicích (čp. 2),
Fara v Kasejovicích (čp. 1),
Fara v Kašperských Horách (čp. 14),
Fara v Kladrubech (čp. 27),
Fara v Klenčí pod Čerchovem (čp. 98),
Fara v Kolinci (čp. 12),
Fara v Kolovči (čp. 45),
Fara v Kotouni (čp. 1),
Fara v Koutu na Šumavě (čp. 119),
Fara v Kralovicích (čp. 158),
Fara v Krsech (čp. 1),
Fara v Křečově (čp. 1),
Fara v Kvášňovicích (čp. 1),
Fara v Ledcích (čp. 1),
Fara v Liticích (čp. 1),
Fara v Loučimi (čp. 1),
Fara v Malém Boru (čp. 3),
Fara v Malesicích (čp. 39),
Fara v Manětíně,
Fara v Měčíně (čp. 22),
Fara v Městě Touškově (čp. 107),
Fara v Myslívu (čp. 1),
Fara v Mýtě (čp. 7),
Fara v Nečtinech,
Fara v Němčicích (čp. 37),
Fara v Nezamyslicích (čp. 1),
Fara v Nýrsku (čp. 1),
Fara v Oseku (čp. 65),
Fara v Ošelíně,
Fara v Petrovicích u Sušice (čp. 16),
Fara v Pístově (čp. 1),
Fara v Plané (čp. 1),
Fara v Plané (čp. 133),
Fara v Plánici (čp. 109),
Fara v Poběžovicích (čp. 54),
Fara v Poleni (čp. 29),
Fara v Potvorově (čp. 1),
Fara v Prostiboři (čp. 1),
Fara v Prusinech (čp. 36),
Fara v Semněvicích (čp. 4),
Fara v Těnovicích (čp. 4),
Fara v Úboči (čp. 1),
Fara v Újezdě Svatého Kříže (čp. 40),
Fara v Žebnici (čp. 1),
Fara v Žihli (čp. 54),
Fara ve Chválenicích (čp. 1),
Fara ve Kbelu (čp. 35),
Fara ve Skapcích (čp. 1),
Fara ve Skořicích (čp. 44),
Fara ve Starém Plzenci (čp. 1),
Fara ve Starém Sedlišti (čp. 178),
Fara ve Strašíně (čp. 1),
Fara ve Svojšíně (čp. 36),
Fara ve Štítarech (čp. 1),
Fara ve Švihově (čp. 92),
Fara ve Vejprnicích (čp. 1),
Fara ve Velharticích (čp. 15),
Fara ve Vidžíně (čp. 8),
Fara ve Všerubech (čp. 85),
Fara ve Zbynicích (čp. 1),
Františkánský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Plzni (čp. 121),
Františkánský klášter s kostelem sv. Maří Magdalény v Tachově,
Frantův mlýn v Brdu (čp. 14),

G

Galerie Klatovy / Klenová,
Gloriet Klobouk,
Gymnázium Luďka Pika v Plzni-Doubravce,

H

Halštatské hradiště u Štítar,
Hammerschmidtův dům ve Stodě (čp. 161),
Hamr v Hradišti (čp. 8),
Hamr v Městišti (čp. 5),
Hasičské muzeum v Postřekově,
Historické jádro města Bor u Tachova,
Historické jádro města Dobřany,
Historické jádro města Domažlic,
Historické jádro města Horažďovic,
Historické jádro města Horšovský Týn,
Historické jádro města Kašperských Hor,
Historické jádro města Klatovy,
Historické jádro města Manětín,
Historické jádro města Planá,
Historické jádro města Plzně,
Historické jádro města Poběžovic,
Historické jádro města Rokycan,
Historické jádro města Spálené Poříčí,
Historické jádro města Strážov,
Historické jádro města Stříbro,
Historické jádro města Sušice,
Historické jádro města Tachov,
Historické jádro Města Touškova,
Historické jádro městečka Rabí,
Historické jádro městečka Rabštejn nad Střelou,
Historické jádro městečka Úterý,
Historické jádro městečka Velhartice,
Historické jádro vsi Bolevec,
Historické jádro vsi Božkov,
Historické jádro vsi Břežany,
Historické jádro vsi Bukovec,
Historické jádro vsi Černice,
Historické jádro vsi Červený Hrádek,
Historické jádro vsi Dobršín,
Historické jádro vsi Dobřív,
Historické jádro vsi Dolany,
Historické jádro vsi Dýšina,
Historické jádro vsi Hlince,
Historické jádro vsi Horní Jadruž,
Historické jádro vsi Hradešice,
Historické jádro vsi Chanovice,
Historické jádro vsi Chodský Újezd,
Historické jádro vsi Jablečno,
Historické jádro vsi Jarov,
Historické jádro vsi Kanice,
Historické jádro vsi Klenčí pod Čerchovem,
Historické jádro vsi Koterov,
Historické jádro vsi Křimice,
Historické jádro vsi Kyšice,
Historické jádro vsi Lhota,
Historické jádro vsi Lhota pod Radčem,
Historické jádro vsi Lipnice,
Historické jádro vsi Lobzy,
Historické jádro vsi Lochousice,
Historické jádro vsi Mítov,
Historické jádro vsi Nynice,
Historické jádro vsi Olešovice,
Historické jádro vsi Ostrovec,
Historické jádro vsi Ostřetice,
Historické jádro vsi Pačín,
Historické jádro vsi Pocinovice,
Historické jádro vsi Podmokly,
Historické jádro vsi Poleň,
Historické jádro vsi Prostiboř,
Historické jádro vsi Radčice,
Historické jádro vsi Radějov,
Historické jádro vsi Řesanice,
Historické jádro vsi Stráž,
Historické jádro vsi Studená,
Historické jádro vsi Trhanov,
Historické jádro vsi Tymákov,
Historické jádro vsi Újezd,
Historické jádro vsi Vejvanov,
Historické jádro vsi Velké Hydčice,
Historické jádro vsi Zadní Chodov,
Historické jádro vsi Zahrádka,
Historické rychtářství – Draženovský špýchar,
Hornické muzeum v Plané,
Hornický skanzen Stříbro,
Horská synagoga v Hartmanicích,
Horšovská obora s poplužním dvorem,
Hospoda Na Dyškánce v Hadačce (čp. 12),
Hospodářský dvůr Alfrédov u Kostelce (čp. 42),
Hospodářský dvůr Býkov (čp. 55),
Hospodářský dvůr Hubenov (čp. 29),
Hospodářský dvůr Kalec (čp. 1),
Hospodářský dvůr Komberk u Čemin (čp. 47),
Hospodářský dvůr Lednice (čp. 1),
Hospodářský dvůr Rohy (čp. 17),
Hospodářský dvůr Sechutice (čp. 20),
Hospodářský dvůr sv. Jiří v Poběžovicích,
Hospodářský dvůr v Chocenicích (čp. 3),
Hospodářský dvůr v Kladrubech,
Hospodářský dvůr v Lípě (čp. 1),
Hospodářský dvůr v Mladoticích (čp. 11),
Hospodářský dvůr v Nahém Újezdci (čp. 10),
Hospodářský dvůr v Nečtinech (čp. 21),
Hospodářský dvůr v Plešnicích (čp. 1),
Hospodářský dvůr v Telicích (čp. 1),
Hospodářský dvůr v Tlučné,
Hospodářský dvůr v Záluží (čp. 1),
Hospodářský dvůr v Žinkovech (čp. 35),
Hostinec Na Železné v Rokycanech,
Hotel Continental v Plzni (čp. 312),
Hrad a zámek Klenová (čp. 1),
Hrad a zámek Klenová (čp. 1),
Hrad Březina,
Hrad Kašperk,
Hrad na Babské skále,
Hrad Rabí,
Hrad Švihov,
Hrad Velhartice,
Hradiště a mohylové pohřebiště Na hradišti u Střapole,
Hradiště a mohylové pohřebiště u Bezemína,
Hradiště Bílá skála u Sklené Hutě,
Hradiště Deliba u Lhoty,
Hradiště Holý vrch u Bukovce,
Hradiště Hradec u Stodu,
Hradiště Hůrka ve Starém Plzenci,
Hradiště Jindřín u Radkovic,
Hradiště Kokšín u Mítova,
Hradiště Kozel u Nadryb,
Hradiště Milkovské Čihadlo u Kokašic,
Hradiště Na zámku u Podražnic,
Hradiště Příkopy u Podzámčí,
Hradiště Radná u Olešné,
Hradiště Sedlecká skála u Šťáhlav,
Hradiště Šipín,
Hradiště Tuhošť,
Hradiště Tuhošť u Lhovic,
Hradiště u Březiny,
Hradiště u Dolního hradiště,
Hradiště u Horního Hradiště,
Hradiště u Hrádku,
Hradiště u Lipna,
Hradiště u Luhova,
Hradiště u Mariánského Týnce,
Hradiště u Milíkova,
Hradiště u Ostrova u Bezdružic,
Hradiště u Plas,
Hradiště u Podmokel,
Hradiště v Hradišti,
Hradiště Vrtbo u Horní Bělé,
Hradiště Vyšehrad u Hodovizu,
Hradiště Žďár u Pavlovska,
Hradišťský vrch u Okrouhlého Hradiště,
Hraniční kámen u Hradecka,
Hraniční kámen u Třemošné,
Hraniční kámen v Potvorově,
Hraniční kameny u Bezvěrova,
Hraniční kameny v Úterý,
Hrobka Josefa Hlávky v Přešticích,
Hřbitovní kaple sv. Rosálie v Radnicích,
Hřbitovní kaple sv. Salvátora v Poleni,
Hřbitovní kaple v Koutu na Šumavě,
Hřbitovní kaple v Městě Touškově,
Husova kaple v Dolní Bělé,
Husův sbor Církve československé husitské,

CH

Chodský hrad v Domažlicích,

J

Jánský zámeček v Broumově (čp. 1),
Jezuitská kolej se seminářem v Klatovech (čp. 58 a 59),
Jílkův mlýn v Chrástu (čp. 114),
Jízdárna ve Světcích,

K

Kalikovský most v Plzni-Severním předměstí,
Kamenný kříž v Horní Jadruži,
Kaple Anděla Strážce na vrchu Stráž u Sušice,
Kaple Bolestné Panny Marie s křížovou cestou u Pocinovic,
Kaple Božího těla upravená na kovárnu v Nepomuku (čp. 238),
Kaple Narození Panny Marie v Borovech,
Kaple Navštívení Panny Marie s křížovou cestou v Radnicích,
Kaple Navštívení Panny Marie v Přehýšově,
Kaple Nejsvětějšího Srdce Páně,
Kaple Panny Marie Bolestné v Kanicích,
Kaple Panny Marie Bolestné v Rokycanech,
Kaple Panny Marie Klatovské v Kašperských Horách,
Kaple Panny Marie nad pramenem v Plánici,
Kaple Panny Marie Pomocné v Dobřanech,
Kaple Panny Marie Pomocné v Chlumčanech,
Kaple Panny Marie Pomocné v Telicích,
Kaple Panny Marie Pomocné v Tuněchodech,
Kaple Panny Marie s křížovou cestou v Rokycanech,
Kaple Panny Marie u Malesic,
Kaple Panny Marie v Lučišti,
Kaple Panny Marie v Mladoticích,
Kaple Panny Marie v Olešovicích,
Kaple se sochou sv. Jana Nepomuckého v Příchovicích,
Kaple sv. Anny u Horažďovic,
Kaple sv. Anny v Břežanech,
Kaple sv. Anny v Chudenicích,
Kaple sv. Anny v Olešné,
Kaple sv. Anny v Roupově,
Kaple sv. Anny ve Svéradicích,
Kaple sv. Antonína v Nadrybech,
Kaple sv. Apoleny v Měcholupech,
Kaple sv. Barbory u Všekar,
Kaple sv. Barbory v Brodu u Stříbra,
Kaple sv. Barbory v Seči,
Kaple sv. Bartoloměje ve Svéradicích,
Kaple sv. Floriána v Lochousicích,
Kaple sv. Jakuba v Postřekově,
Kaple sv. Jana a Pavla v Čermné,
Kaple sv. Jana Nepomuckého v Domažlicích,
Kaple sv. Jana Nepomuckého v Druztové,
Kaple sv. Jana Nepomuckého v Ejpovicích,
Kaple sv. Jana Nepomuckého v Halži,
Kaple sv. Jana Nepomuckého v Kořenu,
Kaple sv. Jana Nepomuckého v Nedražicích,
Kaple sv. Jana Nepomuckého v Nepomuku,
Kaple sv. Jana Nepomuckého v Olbramově,
Kaple sv. Jana Nepomuckého v Plané,
Kaple sv. Jana Nepomuckého v Sušici,
Kaple sv. Jana Nepomuckého ve Kdyni,
Kaple sv. Jana Nepomuckého ve Stodě,
Kaple sv. Jana Nepomuckého ve Velkých Hydčicích,
Kaple sv. Judy Tadeáše ve Štítarech,
Kaple sv. Kateřiny v Nynicích,
Kaple sv. Ludmily v Chlumu,
Kaple sv. Markéty v Klášteře,
Kaple sv. Markéty v Oselcích,
Kaple sv. Petra v Polžicích,
Kaple sv. Rodiny v Draženi,
Kaple sv. Rocha v Sušici,
Kaple sv. Šimona a Judy v Červeném Hrádku,
Kaple sv. Václava na Ústředním hřbitově v Plzni-Doubravce,
Kaple sv. Václava v Brůdku,
Kaple sv. Václava v Ejpovicích,
Kaple sv. Vavřince v Domažlicích,
Kaple sv. Vendelína v Třískolupech,
Kaple sv. Vojtěcha v Kasejovicích,
Kaple sv. Vojtěcha v Mýtě,
Kaple sv. Vojtěcha v Nepomuku,
Kaple sv. Vojtěcha ve Vrčeni,
Kaple u Ostrůvku u Staré Knížecí Huti,
Kaple U Tří křížů v Koutu na Šumavě,
Kaple v Bezdružicích,
Kaple v Božkově,
Kaple v Čeminech,
Kaple v Červeném Újezdě,
Kaple v Dobršíně,
Kaple v Hradišti,
Kaple v Kaceřově,
Kaple v Kamenném Újezdě,
Kaple v Koterově,
Kaple v Kyšicích,
Kaple v Lomu u Tachova,
Kaple v Medovém Újezdu,
Kaple v Milíkově,
Kaple v Milínově,
Kaple v Polínkách,
Kaple v Radčicích,
Kaple v Radobyčicích,
Kaple v Tlumačově,
Kaple v Trpístech,
Kaple v Třemošné,
Kaple ve Slavicích,
Kaple ve Šťáhlavicích,
Kaple ve Štokově,
Kaple Vojtěška v Milavčích,
Kaple Zvěstování Panny Marie v Dolní Bělé,
Kaplička a boží muka ve Štichovicích,
Kaplička a boží muka ve Zruči,
Kaplička a pamětní kříž v Doubravě,
Kaplička a socha sv. Jana Nepomuckého v Železné Rudě,
Kaplička a zvonice v Rybnici,
Kaplička Nejsvětější Trojice v Plešnicích,
Kaplička Panny Marie Bolestné ve Kdyni,
Kaplička Panny Marie v Šipíně,
Kaplička sv. Jana Nepomuckého a socha sv. Jana Nepomuckého v Červeném Poříčí,
Kaplička sv. Jana Nepomuckého v Kaznějově,
Kaplička sv. Maří Magdalény a socha sv. Jana Nepomuckého v Puclicích,
Kaplička sv. Petra v Horní Bříze,
Kaplička sv. Rozálie se třemi hroby u Bzí,
Kaplička v Dnešicích,
Kaplička v Draženově,
Kaplička v Hůrkách,
Kaplička v Maršových Chodech,
Kaplička v Nezdicích,
Kaplička v Těškově,
Kaplička v Trojanech,
Kaplička v Újezdu u Svatého Kříže,
Kaplička ve Stráži,
Kaplička ve Vejprnicích,
Kaplička ve Všerubech,
Kaplička Všech svatých v Ejpovicích,
Kaplička, boží muka a sloup se sochou Panny Marie v Úterý,
Kaplička, boží muka a smírčí kříž v Dřevci,
Kaplička, sloup se sochou Panny Marie a hraniční kříž v Chodové Plané,
Kaplička, socha a pomník v Nýřanech,
Kaplička, sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého v Novém Kramolíně,
Kapličky a socha sv. Jana Nepomuckého v Nekmíři,
Kapucínský klášter s kostelem sv. Felixe v Sušici,
Kapucínský klášter v Horšovském Týně,
Kašna se sochou sv. Jana Nepomuckého v Přimdě,
Kašna se sochou sv. Jana Nepomuckého ve Svojšíně,
Kašna v Kasejovicích,
Kašna v Radnicích,
Kašna v Sušici,
Kašna v Tachově,
Kašny v Rokycanech,
Kašny v Úterý,
Klášter dominikánek s kostelem sv. Anny v Plzni (čp. 179),
Klášter premonstrátek Chotěšov (čp. 1),
Klášter servitů s kostelem Sedmibolestné Panny Marie v Rabštejně nad Střelou (čp. 2),
Klášter trinitářů s kostelem sv. Prokopa ve Štěnovicích (čp. 33),
Klatovské katakomby,
Klostermannova chata v Modravě (čp. 4),
Kolomazná pec u Bolevce,
Komponovaná krajina Chudenicka,
Komponovaná krajina Plaska,
Korandovy kameny u Bzí,
Korandův sbor v Plzni-Jižním předměstí (čp. 2142),
Kostel Archanděla Michaela u Dožic,
Kostel Archanděla Michaela v Dubci,
Kostel Archanděla Michaela v Meclově,
Kostel Archanděla Michaela v Michalových Horách,
Kostel Archanděla Michaela ve Všerubech,
Kostel Církve československé husitské s farou v Plzni-Jižním předměstí,
Kostel Jména Panny Marie v Otíně,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bezdružicích,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Březí,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bukovci,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Hostouni,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Kšicích,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Myslívu,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Němčicích,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Nezamyslicích,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Oseku,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Plané,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Plané,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Poběžovicích,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Seči,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Sušici,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Tachově,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Těnovicích,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Týnci,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Stříbře,
Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Zvíkovci,
Kostel Narození Panny Marie u Zborov,
Kostel Narození Panny Marie v Domažlicích,
Kostel Narození Panny Marie v Chotěšově,
Kostel Narození Panny Marie v Klatovech,
Kostel Narození Panny Marie v Kotouni,
Kostel Narození Panny Marie v Křimicích,
Kostel Narození Panny Marie v Loučimi,
Kostel Narození Panny Marie v Osvračíně,
Kostel Narození Panny Marie v Záchlumí,
Kostel Narození Panny Marie ve Starém Plzenci,
Kostel Narození Panny Marie ve Strašíně,
Kostel Narození Panny Marie ve Stvolnech,
Kostel Narození Panny Marie ve Velharticích,
Kostel Navštívení Panny Marie na Vršíčku u Litohlav,
Kostel Navštívení Panny Marie v Běšinech,
Kostel Nejsvětější Trojice v Blatnici,
Kostel Nejsvětější Trojice v Čívicích,
Kostel Nejsvětější Trojice v Hlohovicích,
Kostel Nejsvětější Trojice v Jezné,
Kostel Nejsvětější Trojice v Mešnu,
Kostel Nejsvětější Trojice v Mlečicích,
Kostel Nejsvětější Trojice v Novém Sedlišti,
Kostel Nejsvětější Trojice v Rabí,
Kostel Nejsvětější Trojice v Rokycanech,
Kostel Nejsvětější Trojice v Srní,
Kostel Nejsvětější Trojice v Zavlekově,
Kostel Nejsvětější Trojice ve Skapcích,
Kostel Nenebevzetí Panny Marie ve Starém Sedle,
Kostel Neposkvrněného Početí Panny Marie a sv. Ignáce v Klatovech,
Kostel Neposkvrněného Početí Panny Marie v Hojsově Stráži,
Kostel Panny Marie Bolestné v Bělé nad Radbuzou,
Kostel Panny Marie Bolestné v Hamrech,
Kostel Panny Marie Pomocné v Železné Rudě,
Kostel Panny Marie Sněžné v Kašperských Horách,
Kostel Panny Marie Sněžné v Rokycanech,
Kostel Panny Marie v Horách Matky Boží,
Kostel Povýšení sv. Kříže v Dolní Bělé,
Kostel Povýšení sv. Kříže v Chlistově,
Kostel Povýšení sv. Kříže v Chodském Újezdu,
Kostel Povýšení sv. Kříže v Chotíkově,
Kostel Povýšení sv. Kříže v Prádle,
Kostel Povýšení sv. Kříže v Tisu u Blatna,
Kostel Povýšení sv. Kříže v Újezdě Svatého Kříže,
Kostel Proměnění Páně v Hradešicích,
Kostel Proměnění Páně v Žihobcích,
Kostel sv. Ambrože ve Vícově u Přeštic,
Kostel sv. Anny na Tanaberku,
Kostel sv. Anny Samotřetí v Pernolci,
Kostel sv. Anny v Částkově,
Kostel sv. Anny v Horšovském Týně,
Kostel sv. Anny v Javorné,
Kostel sv. Anny v Nečtinech,
Kostel sv. Anny v Plané,
Kostel sv. Anny v Pňovanech,
Kostel sv. Anny v Pocinovicích,
Kostel sv. Antonína Paduánského v Dlažově,
Kostel sv. Antonína Paduánského v Horní Folmavě,
Kostel sv. Apolináře v Horšovském Týně,
Kostel sv. Apolonie ve Vidicích,
Kostel sv. Barbory v Manětíně,
Kostel sv. Barbory v Šipíně,
Kostel sv. Bartoloměje v Březíně,
Kostel sv. Bartoloměje v Kvášňovicích,
Kostel sv. Bartoloměje v Mutěníně,
Kostel sv. Bartoloměje v Ošelíně,
Kostel sv. Bartoloměje v Pístově,
Kostel sv. Bartoloměje v Plzni,
Kostel sv. Bartoloměje v Rejštejně,
Kostel sv. Bartoloměje ve Volduchách,
Kostel sv. Blažeje v Plánici,
Kostel sv. Blažeje ve Vysoké Libyni,
Kostel sv. Cyrila a Metoděje v Řenčích,
Kostel sv. Ducha ve Stráži,
Kostel sv. Ducha ve Všerubech,
Kostel sv. Filipa a Jakuba v Číčově,
Kostel sv. Filipa a Jakuba v Dlouhé Vsi,
Kostel sv. Filipa a Jakuba v Žihli,
Kostel sv. Jakuba a Filipa ve Lhotě pod Radčem,
Kostel sv. Jakuba v Brodu nad Tichou,
Kostel sv. Jakuba v Domaslavi,
Kostel sv. Jakuba v Drahoňově Újezdě,
Kostel sv. Jakuba v Hostouni,
Kostel sv. Jakuba v Kasejovicích,
Kostel sv. Jakuba v Ledcích,
Kostel sv. Jakuba ve Vidžíně,
Kostel sv. Jakuba Většího v Kladrubech,
Kostel sv. Jakuba Většího v Kolinci,
Kostel sv. Jakuba Většího v Mirošově,
Kostel sv. Jakuba Většího v Nečtinech,
Kostel sv. Jakuba Většího v Nepomuku,
Kostel sv. Jakuba Většího v Prusinech,
Kostel sv. Jakuba Většího v Žebnici,
Kostel sv. Jakuba Většího ve Staňkově,
Kostel sv. Jana a Pavla v Halži,
Kostel sv. Jana Evangelisty v Blovicích,
Kostel sv. Jana Křtitele v Čížkově,
Kostel sv. Jana Křtitele v Hodyni,
Kostel sv. Jana Křtitele v Horažďovicích,
Kostel sv. Jana Křtitele v Chodové Plané,
Kostel sv. Jana Křtitele v Chudenicích,
Kostel sv. Jana Křtitele v Janovicích nad Úhlavou,
Kostel sv. Jana Křtitele v Kladrubech,
Kostel sv. Jana Křtitele v Kostelci,
Kostel sv. Jana Křtitele v Manětíně,
Kostel sv. Jana Křtitele v Maxově,
Kostel sv. Jana Křtitele v Městě Touškově,
Kostel sv. Jana Křtitele v Mýtě,
Kostel sv. Jana Křtitele v Okrouhlém Hradišti,
Kostel sv. Jana Křtitele v Ostrovci,
Kostel sv. Jana Křtitele v Srbech,
Kostel sv. Jana Křtitele v Úterý,
Kostel sv. Jana Křtitele ve Lštění,
Kostel sv. Jana Křtitele ve Starém Plzenci,
Kostel sv. Jana Křtitele ve Stráži,
Kostel sv. Jana Křtitele ve Velkém Boru,
Kostel sv. Jana Nepomuckého v Hlavňovicích,
Kostel sv. Jana Nepomuckého v Liblíně,
Kostel sv. Jana Nepomuckého v Nemanicích,
Kostel sv. Jana Nepomuckého v Nepomuku,
Kostel sv. Jana Nepomuckého v Nových Mitrovicích,
Kostel sv. Jana Nepomuckého v Rabí,
Kostel sv. Jiljí v Budislavicích,
Kostel sv. Jiljí v Hlohové,
Kostel sv. Jiljí v Krašovicích,
Kostel sv. Jiljí v Mělnici,
Kostel sv. Jiljí v Třebnici,
Kostel sv. Jiljí ve Švihově,
Kostel sv. Jiří v Černošíně,
Kostel sv. Jiří v Hradci,
Kostel sv. Jiří v Kostelci,
Kostel sv. Jiří v Koutu na Šumavě,
Kostel sv. Jiří v Lukové,
Kostel sv. Jiří v Malesicích,
Kostel sv. Jiří v Plzni-Doubravce,
Kostel sv. Jiří v Přimdě,
Kostel sv. Jiří v Semněvicích,
Kostel sv. Jiří ve Strážově,
Kostel sv. Josefa v Mirošově,
Kostel sv. Josefa v Úhercích,
Kostel sv. Kateřiny v Hartmanicích,
Kostel sv. Kateřiny v Nalžovských Horách,
Kostel sv. Kateřiny ve Svaté Kateřině,
Kostel sv. Klimenta na Práchni u Velkých Hydčic,
Kostel sv. Kříže v Chanovicích,
Kostel sv. Kříže v Újezdu u Svatého Kříže,
Kostel sv. Kunhuty ve Staněticích,
Kostel sv. Markéty v Erpužicích,
Kostel sv. Markéty v Hošťce,
Kostel sv. Markéty v Chomli,
Kostel sv. Markéty v Kašperských Horách,
Kostel sv. Markéty ve Vsi Touškově,
Kostel sv. Martina na Hůrce u Klatov,
Kostel sv. Martina v Blížejově,
Kostel sv. Martina v Damnově,
Kostel sv. Martina v Horních Sekyřanech,
Kostel sv. Martina v Klenčí pod Čerchovem,
Kostel sv. Martina v Křivcích,
Kostel sv. Martina v Neurazech,
Kostel sv. Martina v Přívěticích,
Kostel sv. Martina v Racově,
Kostel sv. Martina ve Chválenicích,
Kostel sv. Martina ve Strážišti,
Kostel sv. Martina ve Všerubech,
Kostel sv. Maří Magdalény v Druztové,
Kostel sv. Máří Magdalény v Malém Boru,
Kostel sv. Máří Magdalény ve Stodě,
Kostel sv. Máří Magdalény ve Velharticích,
Kostel sv. Matěje v Horšicích,
Kostel sv. Michaela Archanděla v Oboře,
Kostel sv. Mikuláše se zvonicí v Dobřanech,
Kostel sv. Mikuláše v Boru u Tachova,
Kostel sv. Mikuláše v Čečovicích,
Kostel sv. Mikuláše v Holostřevech,
Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách,
Kostel sv. Mikuláše v Kozojedech,
Kostel sv. Mikuláše v Lesné,
Kostel sv. Mikuláše v Merklíně,
Kostel sv. Mikuláše v Pernarci,
Kostel sv. Mikuláše v Plzni-Východním předměstí,
Kostel sv. Mikuláše v Potvorově,
Kostel sv. Mikuláše v Prostiboři,
Kostel sv. Mikuláše v Šitboři,
Kostel sv. Mikuláše v Tisové,
Kostel sv. Mikuláše v Úboči,
Kostel sv. Mikuláše ve Kdyni,
Kostel sv. Mikuláše ve Spáleném Poříčí,
Kostel sv. Mikuláše ve Zbirohu,
Kostel sv. Mikuláše ve Zdemyslicích,
Kostel sv. Mořice u Annína,
Kostel sv. Ondřeje v Bezděkově,
Kostel sv. Ondřeje v Krašově,
Kostel sv. Petra a Pavla u Hlinců,
Kostel sv. Petra a Pavla u Líšné,
Kostel sv. Petra a Pavla v Bernarticích,
Kostel sv. Petra a Pavla v Dolní Lukavici,
Kostel sv. Petra a Pavla v Dolním Jamném,
Kostel sv. Petra a Pavla v Holýšově,
Kostel sv. Petra a Pavla v Horažďovicích,
Kostel sv. Petra a Pavla v Horšovském Týně,
Kostel sv. Petra a Pavla v Kralovicích,
Kostel sv. Petra a Pavla v Křečově,
Kostel sv. Petra a Pavla v Líšťanech,
Kostel sv. Petra a Pavla v Liticích,
Kostel sv. Petra a Pavla v Milči,
Kostel sv. Petra a Pavla v Milířích,
Kostel sv. Petra a Pavla v Plané,
Kostel sv. Petra a Pavla v Přestavlkách,
Kostel sv. Petra a Pavla ve Skviříně,
Kostel sv. Petra a Pavla ve Svojšíně,
Kostel sv. Petra a Pavla ve Vísce u Stvolen,
Kostel sv. Petra ve Stříbře,
Kostel sv. Prokopa a Oldřicha ve Starém Sedlišti,
Kostel sv. Prokopa v Lestkově,
Kostel sv. Prokopa v Letinech,
Kostel sv. Prokopa v Nezdicích,
Kostel sv. Prokopa v Nýřanech,
Kostel sv. Prokopa v Úněšově,
Kostel sv. Prokopa ve Všehrdech,
Kostel sv. Šimona a Judy v Dýšiné,
Kostel sv. Štěpána u Mýta,
Kostel sv. Štěpána v Kozolupech,
Kostel sv. Tomáše v Nýrsku,
Kostel sv. Václava v Čachrově,
Kostel sv. Václava v Číhané,
Kostel sv. Václava v Dnešicích,
Kostel sv. Václava v Hoře Svatého Václava,
Kostel sv. Václava v Křakově,
Kostel sv. Václava v Líšné,
Kostel sv. Václava v Radnicích,
Kostel sv. Václava v Sušici,
Kostel sv. Václava v Tachově,
Kostel sv. Václava v Újezdě,
Kostel sv. Václava v Úterý,
Kostel sv. Václava v Žihli,
Kostel sv. Václava v Žinkovech,
Kostel sv. Václava ve Skořicích,
Kostel sv. Václava ve Stráži,
Kostel sv. Václava ve Švihově,
Kostel sv. Václava ve Vysokém Sedlišti,
Kostel sv. Václava ve Žďáru,
Kostel sv. Vavřince přestavěný na sýpku v Merklíně,
Kostel sv. Vavřince v Kožlanech,
Kostel sv. Vavřince v Krsech,
Kostel sv. Vavřince v Mrákově,
Kostel sv. Vavřince v Sulislavi,
Kostel sv. Vavřince v Tasnovicích,
Kostel sv. Vavřince v Úlicích,
Kostel sv. Vavřince v Žákavě,
Kostel sv. Vavřince ve Slavicích,
Kostel sv. Vavřince ve Strašicích,
Kostel sv. Vavřince ve Stupně,
Kostel sv. Vavřince ve Vrčeni,
Kostel sv. Vintíře v Dobré Vodě,
Kostel sv. Víta v Dobřanech,
Kostel sv. Víta v Mířkově,
Kostel sv. Víta v Srbicích,
Kostel sv. Vojtěcha v Milavčích,
Kostel sv. Vojtěcha ve Vejprnicích,
Kostel U Ježíška v Plzni-Východním předměstí,
Kostel U Svatých v Domažlicích,
Kostel Všech svatých v Horšově,
Kostel Všech svatých v Hřešihlavech,
Kostel Všech svatých v Nezvěsticích,
Kostel Všech svatých v Plzni-Severním předměstí,
Kostel Všech svatých v Poleni,
Kostel Všech svatých v Řesanicích,
Kostel Všech svatých ve Kbelu,
Kostel Všech svatých ve Stříbře,
Kostel Zvěstování Panny Marie v Kolovči,
Kovárna v Hradišťské Lhotce (čp. 4),
Kovárna, bývalá kaple Božího těla v Nepomuku (čp. 238),
Koželužna v Úterý (čp. 176),
Kroftovy pivovarské domy v Plzni-Východním předměstí (čp. 75),
Křížové kameny v Chodově,
Kunčin hrádek v Plzni-Severním předměstí,

L

Lautensackovský dům v Plzni-Východním předměstí,
Lázeňský pavilón v Plzni-Severním předměstí,
Lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech (čp. 149),
Lékárna v Třemošné (čp. 200),
Lesní park Prašivice u Nalžovských Hor,
Lesní ředitelství v Plasích (čp. 7),
Loreta v Boru u Tachova (čp. 277),
Loreta v Rabštejně nad Střelou,
Lovecký zámeček Diana,

M

Magistrátní úřad a okresní soud v Poběžovicích (čp. 36),
Mariánský sloup a kašna v Přešticích,
Mariánský sloup v Kladrubech,
Masarykovo gymnázium v Plzni-Východním předměstí (čp. 878),
Masarykův most v Plzni-Severním předměstí,
Masarykův studentský dům v Plzni-Východním předměstí (čp. 1150),
Masné krámy v Horažďovicích,
Masné krámy v Plzni (čp. 353),
Masné krámy v Rokycanech,
Městské domy a venkovské usedlosti v Rabí (čp. 13, 48, 50, 59, 60, 67, 73, 85, 86) ,
Městské domy se sgrafity Mikoláše Alše v Plzni (čp. 252, 235, 53),
Městské domy se sgrafity Mikoláše Alše v Plzni-Jižním předměstí (čp. 1022, 1036, 1046, 107, 119, 918,
Městské domy v Blovicích (čp. 23, 24, 148, 149),
Městské domy v Dobřanech (čp. 5, 112, 147, 148, 157),
Městské domy v Horažďovicích,
Městské domy v Kasejovicích (čp. 28, 30, 36),
Městské domy v Kašperských Horách,
Městské domy v Kladrubech (čp. 31, 43, 45, 90),
Městské domy v Klatovech,
Městské domy v Kralovicích (čp. 6, 24, 25, 35, 132, 159),
Městské domy v Manětíně (eč. 29, čp. 89, 92, 94, 95, 97, 101, 106, 159, 165),
Městské domy v Městě Touškově,
Městské domy v Nepomuku (čp. 3, 30, 73, 179, 185),
Městské domy v Plzni-Severním předměstí (čp. 54, 55, 56, 57, 59, 67, 84, 107, 146),
Městské domy v Plzni-Východním předměstí (čp. 42, 43, 142, 664, 1774, 2399),
Městské domy v Rabštejně nad Střelou (čp. 21, eč. 63, 66, 67, 76, 77, 79),
Městské domy v Radnicích (čp. 2, 232, 233),
Městské domy v Rokycanech,
Městské domy v Sušici,
Městské domy v Úterý,
Městské domy ve Spáleném Poříčí (čp. 31, 34, 120, 138, 159, 161),
Městské domy ve Stráži (čp. 131, 145, 169),
Městské domy ve Zbirohu (čp. 50, eč. 155, 159),
Městské lázně v Plzni (čp. 1217),
Městské lázně v Plzni (čp. 2386),
Městské muzeum a galerie Nepomuk,
Městské muzeum Dr. E. Beneše,
Městské muzeum Horažďovice,
Městské muzeum ve Stříbře,
Městské muzeum ve Zbiroze,
Městský pivovar v Domažlicích (Týnské předměstí čp. 10),
Měšťanské domy v Bezdružicích (čp. 39, 40),
Měšťanské domy v Domažlicích,
Měštanské domy v Horšovském Týně,
Měšťanské domy v Plané,
Měšťanské domy v Plzni,
Měšťanské domy v Poběžovicích (čp. 2, 6, 7, 50, 64),
Měšťanské domy v Tachově,
Měšťanské domy ve Stříbře,
Minoritský klášter s kostelem Panny Marie v Horažďovicích (čp. 313),
Minoritský klášter ve Stříbře (čp. 20),
Mlýn U Nováků v Bohách (čp. 18),
Mlýn v Mítově (čp. 14),
Mlýn v Mýtě (čp. 28),
Mlýn v Ostrovci (čp. 12),
Mlýn v Úterý (čp. 147),
Mlýn v Zahrádce (eč. 3),
Mohylník u Medné,
Mohylník u Mělnice,
Mohylník u Ostřetic,
Mohylník u Plánice,
Mohylová pohřebiště u Kšic,
Mohylová pohřebiště u Malovic,
Mohylové pohřebiště Hůrka u Líšťan,
Mohylové pohřebiště Černá myť u Červeného Hrádku,
Mohylové pohřebiště Svanka u Plešnic,
Mohylové pohřebiště u Brodu nad Tichou,
Mohylové pohřebiště u Doubravy,
Mohylové pohřebiště u Hradce,
Mohylové pohřebiště u Chotiné,
Mohylové pohřebiště u Chrastavic a Milavčí,
Mohylové pohřebiště u Kbelu,
Mohylové pohřebiště u Kostelce,
Mohylové pohřebiště u Kostelce,
Mohylové pohřebiště u Nezdic,
Mohylové pohřebiště u Nové Hospody,
Mohylové pohřebiště u Roupova,
Mohylové pohřebiště u Sedlce,
Mohylové pohřebiště u Slavic,
Mohylové pohřebiště u Stříbra,
Mohylové pohřebiště u Újezdu u Svatého Kříže,
Mohylové pohřebiště u Únehel,
Mohylové pohřebiště u Víchova,
Mohylové pohřebiště u Vochova,
Mohylové pohřebiště u Vrbice u Bezdružic,
Mohylové pohřebiště u Vrbice u Stříbra,
Mohylové pohřebiště u Vrhavče,
Morový sloup v Plzni,
Morový sloup v Rokycanech,
Most s věží ve Stříbře,
Most v Dobřanech,
Mosty v Tachově,
Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici,
Muzeum církevního umění plzeňské diecéze,
Muzeum Českého lesa v Tachově,
Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech,
Muzeum Dr. Šimona Adlera,
Muzeum Františka Křižíka,
Muzeum historických motocyklů v Kašperských Horách,
Muzeum historických motocyklů v Železné Rudě,
Muzeum Horní Bříza,
Muzeum Chodska v Domažlicích,
Muzeum chodských krojů v Postřekově,
Muzeum Jindřicha Jindřicha,
Muzeum Jindřicha Šimona Baara,
Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích,
Muzeum Josefa Dobrovského,
Muzeum Josefa Hyláka,
Muzeum Královského hvozdu v Nýrsku,
Muzeum Křenovská váha v Křenovech,
Muzeum Lamberská stezka Žihobce,
Muzeum lidových řemesel v Chanovicích,
Muzeum loutek,
Muzeum příhraničí – Synagoga ve Kdyni,
Muzeum příhraničí ve Kdyni,
Muzeum Středních Brd,
Muzeum Šumavy Kašperské Hory,
Muzeum Šumavy v Sušici,
Muzeum Šumavy Železná Ruda,
Muzeum techniky a řemesel v Kolovči,
Muzeum v bývalé židovské synagoze v Kasejovicích,
Muzeum v Horách Matky Boží,
Muzeum železné opony Rozvadov,
Muzeum železničních drezin Čachrov,
Myslivna Nový Dvůr (čp. 202),

N

Náhrobek Karla Klostrmanna na Ústředním hřbitově v Plzni-Doubravce,
Náhrobek zastřelených dětí na Ústředním hřbitově v Plzni-Doubravce,
Národopisné muzeum Plzeňska,
Nový a Starý zámek Chocenice (čp. 1 a 92),
Nový zámek ve Svinné (čp. 1),
Nový židovský hřbitov v Chodové Plané,
Nový židovský hřbitov v Plzni,

O

Obchodní akademie v Plzni-Jižním předměstí (čp. 1530),
Obchodní akademie v Plzni-Výchdodním předměstí (čp. 808),
Obchodní dům Adrie v Plzni-Jižním předměstí (čp. 114),
Obrovo hradiště u Žinkov,

P

Památník v Háji umučených ve Stodě,
Památník Vysoká u Tachova,
Pamětní deska - bývalý koncentrační tábor v Holýšově (čp. 33),
Pamětní síň Jana Sladkého Koziny,
Pamětní síň Jindřicha Mošny,
Panský dům v Nebřezinech (čp. 1),
Panský dvůr v Rabí (čp. 89),
Panský pivovar ve Spáleném Poříčí (čp. 2),
Papírna Piette v Plzni-Východním předměstí (čp. 173),
Patton Memorial Pilsen,
Paulánský klášter se zříceninou kostela ve Světcích (čp. 1),
Piaristická kolej v Nepomuku (čp. 127),
Pila U Lišáků v Rabštejně nad Střelou (eč. 59),
Pivovar Prazdroj v Plzni,
Pivovar Světovar v Plzni-Východním předměstí (čp. 777),
Pivovar v Červeném Poříčí (čp. 9),
Pivovar v Chotěšově (čp. 53),
Pivovar v Koutu na Šumavě (čp. 2),
Pivovarské muzeum v Chodové Plané,
Pivovarské muzeum v Plzni,
Pohřebiště u Nynic,
Pohřební kaple Povýšení sv. Kříže ve Šťáhlavech,
Pohřební kaple sv. Terezie v Nečtinech,
Pohřební kaple Šternberků ve Stupně,
Pomník a hrob obětí okupace v Nýrsku,
Pomník bitvy u Domažlic v roce 1431,
Pomník hornické katastorfy v Chomli,
Pomník J. S. Koziny na Hrádku u Újezda,
Pomník J. Š. Baara na Výhledech,
Pomník Jakuba Jana Ryby v Přešticích,
Pomník Madlonova pluku v Rokycanech,
Pomník na hrobu obětí pochodu smrti a pomník vojenské vzpoury v Železné Rudě,
Pomník na hrobu vězňů transportu smrti v Janovicích nad Úhlavou,
Pomník obětem 2. sv. války v Tachově,
Pomník obětem 2. světové války v Horní Bříze,
Pomník obětem pochodu hladu za 2. sv. války v Běšinech,
Pomník obětem pochodu smrti u Pístova,
Pomník odboje v Chrástu,
Pomník padlým v 1. a 2. světové válce ve Strážově,
Pomník padlým v 1. sv. válce v Kozojedech,
Pomník padlým v 1. světové válce v Hořehledech,
Pomník padlým v Draženově,
Pomník popravených za 2. sv. války na střelnici v Plzni-Lobzích,
Pomník popraveným v 2. sv. válce ve Vejprnicích,
Pomník selské vzpoury na Ovčím vrchu u Kokašic,
Pomník zastřeleným dětem v Plzni-Východním předměstí,
Pošta v Klenčí pod Čerchovem (čp. 4),
Povrchové doly na zlato u Hartmanic,
Pozůstatky vodní tvrze v Horšově,
Pražský most v Plzni,
Proboštství s kostelem Zvěstování Panny Marie v Mariánském Týnci,
Procházkův ústav v Plzni-Severním předměstí (čp. 585),
Přádelna ve Kdyni (čp. 314),

R

Rabínský dům v Tachově,
Radnice a bývalá radnice v Manětíně (čp. 88, 91),
Radnice a bývalá radnice v Nepomuku (čp. 63, 126),
Radnice v Blovicích (čp. 143),
Radnice v Boru u Tachova (čp. 1),
Radnice v Dobřanech (čp. 1),
Radnice v Horšovském Týně (čp. 52),
Radnice v Kasejovicích (čp. 98),
Radnice v Kašperských Horách (čp. 1),
Radnice v Klatovech (čp. 62),
Radnice v Kožlanech (čp. 135),
Radnice v Michalových Horách (čp. 60),
Radnice v Nečtinech (čp. 1),
Radnice v Nýrsku (čp. 81),
Radnice v Nýřanech (čp. 295),
Radnice v Plané (čp. 1),
Radnice v Plánici (čp. 180),
Radnice v Plzni (čp. 1),
Radnice v Rabí (čp. 15),
Radnice v Rokycanech (čp. 1),
Radnice v Sušici (čp. 138),
Radnice v Úterý (čp. 1),
Radnice ve Staňkově (čp. 1),
Radnice ve Stříbře (čp. 1),
Radnice ve Švihově (čp. 38),
Regionální muzeum Kladrubska,
Regionální muzeum Nečtiny,
Rodný dům Edvarda Beneše v Kožlanech,
Rodný dům Františka Křižíka v Plánici,
Rodný dům Josefa Hlávky v Přešticích (čp. 16),
Rodný dům Václava Brožíka v Třemošné (čp. 57),
Rokycanův sbor v Rokycanech (čp. 481),
Rostův dvůr v Plzni-Jižním předměstí (čp. 55),
Rotunda sv. Petra na Hůrce ve Starém Plzenci,
Rozhledna na Chlumu v Plzni-Doubravce,
Rychta v Lobzích (čp. 1),

S

Sejpy u Dlouhé Vsi,
Selský dvůr v Bolevci (čp. 1),
Sídliště Babiny u Vlkova,
Sídliště Chudinka u Blovic,
Sídliště Křemenáč u Břas,
Sídliště Na Skalici u Prádla,
Sídliště na Vinici u Skupče,
Sídliště u Kostelce,
Sídliště u Města Touškova,
Sídliště u Všerub,
Sídliště Velká skála u Bzí,
Silniční most v Dobřívu,
Silniční most v Dolním Kramolíně,
Silniční most v Kolinci,
Silniční most v Manětíně,
Silniční most v Prostiboři,
Silniční most v Rabštejně nad Střelou,
Silniční most v Terešově,
Silniční most v Únehlích,
Silniční most ve Staňkově,
Sklárna v Anníně s vilou (čp. 22) a hrobkou rodiny Schmidů,
Sloup se sochou sv. Jana Nepomuckého v Bernarticích,
Sloup se sochou sv. Michala a sochy sv. Floriána a sv. Vendelína v Nečtinech,
Sloup se sousoším Nejsvětější Trojice a smírčí kříž v Hostouni,
Slovanské hradiště Tasnovice,
Smírčí kámen u Žihle,
Smírčí kříž a hraniční kámen u Žebnice,
Smírčí kříž u Bernartic,
Smírčí kříž u Hunčic,
Smírčí kříž u Tlumačova,
Smírčí kříž v Chrastavicích,
Smírčí kříž v Mešnu,
Smírčí kříž v Rabštejně nad Střelou,
Smírčí kříž v Tisové,
Smírčí kříž ve Vrbici u Bezdružic,
Smírčí kříž ve Zhořci,
Smírčí kříže u Rozněvic,
Smírčí kříže v Kladrubech,
Smírčí kříže v Mariánském Týnci,
Smírčí kříže v Přimdě,
Smírčí kříže v Racově,
Socha Archanděla Michaela v Draženi,
Socha Panny Marie a hraniční kříž v Trpístech,
Socha Panny Marie Bolestné ve Volduchách,
Socha Panny Marie Svatohorské v Mlečicích,
Socha Panny Marie v Boru u Tachova,
Socha Panny Marie v Úněšově,
Socha Panny Marie v Žinkovech,
Socha sv. Barbory v Lipně,
Socha sv. Františka ve Zvíkovci,
Socha sv. Jana Nepomuckého a boží muka v Krukanicích,
Socha sv. Jana Nepomuckého a kašna ve Stráži,
Socha sv. Jana Nepomuckého a kříž v Tisu u Blatna,
Socha sv. Jana Nepomuckého a sloup se sochou Panny Marie Immaculaty ve Vsi Touškově,
Socha sv. Jana Nepomuckého a sloup se sochou Panny Marie v Nebřezinech,
Socha sv. Jana Nepomuckého a sloup se sochou sv. Donáta v Oselcích,
Socha sv. Jana Nepomuckého pod Krašovem,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Blovicích,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Borovech,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Brodu nad Tichou,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Čeminech,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Černé Hati,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Hadačce,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Chříči,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Lesné,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Mýtě,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Nahém Újezdci,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Přestavlkách,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Sulislavi,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Těnovicích,
Socha sv. Jana Nepomuckého v Terešově,
Socha sv. Jana Nepomuckého ve Lhotě pod Radčem,
Socha sv. Jana Nepomuckého ve Starém Sedle,
Socha sv. Jana Nepomuckého ve Starém Sedlišti,
Socha sv. Jana Nepomuckého, křížový kámen a smírčí kříž ve Štítarech,
Socha sv. Václava v Žákavě,
Sochy a smírčí kříž v Novém Dvoře,
Sochy na Rooseweltově mostě v Plzni-Východním předměstí,
Sochy Panny Marie a sv. Jana Nepomuckého v Cebivi,
Sochy Panny Marie a sv. Jana Nepomuckého ve Zbirohu,
Sochy sv. Antonína Paduánského a sv. Dominika v Lestkově,
Sochy sv. Antonína Paduánského a sv. Josefa v Michalových Horách,
Sochy sv. Antonína Paduánského, sv. Anny a sv. Jana Nepomuckého v Dožicích,
Sochy sv. Cyriaka a sv. Jana Nepomuckého v Pivoni,
Sochy sv. Floriána a sv. Jana Nepomuckého v Černošíně,
Sochy sv. Isidora a sv. Jana Nepomuckého v Oseku,
Sochy sv. Jana Nepomuckého a Ecce Homo v Liblíně,
Sochy sv. Jana Nepomuckého a sloup sv. Petra v Dolní Lukavici,
Sochy sv. Jana Nepomuckého a smírčí kříže v Plané,
Sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Antonína Paduánského v Mýtě,
Sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Pavla v Mělnici,
Sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Vendelína v Horní Jadruži,
Sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Vincence v Hrádku,
Sochy sv. Jana Nepomuckého, Panny Marie Immaculaty a biskupa ve Vrčeni,
Sochy sv. Jana Nepomuckého, sv. Antonína Paduánského a Panny Marie Svatohorské ve Spáleném Poříčí,
Sochy sv. Jana Nepomuckého, sv. Jiljí a sv. Rocha v Žihli,
Sochy sv. Jana Nepomuckého, sv. Kiliána a sv. Josefa v Přešticích,
Sochy sv. Jana Nepomuckého, sv. Vojtěcha a sv. Floriána v Nečtinech,
Sochy sv. Václava a sv. Jana Nepomuckého v Rokycanech,
Sochy sv. Vavřince, sv. Floriána a sv. Jana Nepomuckého ve Vysoké Libyni,
Sochy sv. Vojtěcha a sv. Jana Nepomuckého v Chocenicích,
Sochy světců v Manětíně,
Sochy světců v Rabštejně nad Střelou,
Sochy v Mariánském Týnci,
Soubor kaplí v Plzni-Severním předměstí,
Sousoší Kalvárie, sochy Panny Marie a sv. Jana Nepomuckého v Podmoklech,
Sousoší Nejsvětější Trojice a socha sv. Jana Nepomuckého v Městě Touškově,
Sousoší Nejsvětější Trojice v Plánici,
Sousoší Nejsvětější Trojice v Polínkách,
Sousoší Piety a socha anděla v Mirošově,
Sousoší Piety a socha sv. Jana Nepomuckého v Křimicích,
Sousoší Piety pod Zelenou horou,
Sousoší Piety v Hřešihlavech,
Sousoší Piety, sloup se sochou Panny Marie a kašna ve Starém Plzenci,
Sousoší Piety, sochy sv. Floriána a sv. Jana Nepomuckého v Radnicích,
Sousoší Spasitele, sv. Jana Nepomuckého a sv. Jakuba Většího v Hromnicích,
Sousoší sv. Anny a Panny Marie v Mladoticích,
Sousoší sv. Floriána v Bezdružicích,
Sousoší sv. Jana Nepomuckého v Malesicích,
Sousoší sv. Rodiny v Olbramově,
Sousoší Ukřižování a boží muka v Hradišti,
Sousoší ve Stříbře,
Společenský dům Měšťanská beseda (čp. 59) v Plzni-Jižním předměstí,
Společenský dům Peklo v Plzni-Jižním předměstí (čp. 43),
Spořitelna v Kralovicích (čp. 50),
Spořitelna v Rokycanech (čp. 482),
Stará a nová tvrz v Dražovicích,
Stará pošta ve Stodě (čp. 12),
Stará synagoga se židovskou školou v Plzni-Jižním předměstí (ve dvoře čp. 80/5),
Starý a nový židovský hřbitov v Sušici,
Starý zámek v Chodové Plané (čp. 2),
Starý zámek v Týnci (čp. 2),
Starý židovský hřbitov v Chodové Plané,
Starý židovský hřbitov v Plzni,
Státní oblastní archiv v Plzni,
Státní oblastní archiv v Plzni – pracoviště Klášter u Nepomuka,
Státní okresní archiv Domažlice se sídlem v Horšovském Týně,
Státní okresní archiv Klatovy,
Státní okresní archiv Plzeň-jih se sídlem v Blovicích,
Státní okresní archiv Plzeň-sever se sídlem v Plasích,
Státní okresní archiv Rokycany,
Státní okresní archiv Tachov,
Stodola u zámku v Prostiboři,
Stodola v Plzni-Jižním předměstí (čp. 2771),
Svatojánské muzeum Nepomuk,
Synagoga s rabínským domem (čp. 35, 442) v Plzni-Jižním předměstí,
Synagoga v Bezdružicích,
Synagoga v Dolní Bělé,
Synagoga v Hartmanicích,
Synagoga v Kasejovicích (čp. 308),
Synagoga v Radnicích (čp. 221),
Synagoga ve Kdyni (čp. 12),
Sýpka (bývalá tvrz) v Pernolci,
Sýpka (bývalá tvrz) v Pernolci,
Sýpka (bývalý kostel sv. Wolfganga) v Tachově,
Sýpka (bývalý kostel sv. Wolfganga) v Tachově,
Sýpka s kaplí v Plzni-Severním předměstí,
Sýpka v Bezdružicích,
Sýpka v Horšicích upravená ze staré tvrze (čp. 200),
Sýpka v Chlumu,
Sýpka v Kašperských Horách,
Sýpka v Liticích (čp. 306),
Sýpka v Merklíně (bývalý kostel sv. Vavřince),
Sýpka v Mirošově,
Sýpka v Olešné,
Sýpka v Terešově,
Sýpka v Újezdě (čp. 2),
Sýpka v Zavlekově,
Sýpka ve Stvolnech,
Sýpka ve Svaté Kateřině,
Sýpky v Borovech (u čp. 10, 35, 46),
Sýpky v Zahořanech (u čp. 16, 19),
Sýpky ve Svéradicích (u čp. 12 a 18),

Š

Škola v Milavčích (čp. 1),
Škola v Plasích (čp. 280),
Škola ve Strašicích (čp. 2),
Špitál s kaplí sv. Jana Křtitele v Boru u Tachova (čp. 289),
Špitál v Kladrubech (čp. 6),
Špitál v Nečtinech (čp. 134),
Špitál v Rabštejně nad Střelou (čp. 38),
Špitální kostel sv. Jana Evangelisty ve Švihově,

T

Tabáková továrna v Tachově (čp. 715),
Tillyho šance u Rozvadova (polní opevnění z třicetileté války),
Tvrz a zámek Jindřichovice (čp. 1) tvrz,
Tvrz a zámek Jindřichovice (čp. 1) zámek,
Tvrz Bělá (čp. 66),
Tvrz Čachrov (čp. 1),
Tvrz Dešenice (čp. 1),
Tvrz Dolany (čp. 2),
Tvrz Frymburk (čp. 1),
Tvrz Horšice přestavěná na sýpku (čp. 200),
Tvrz Kouskova Lhota u Neznašov,
Tvrz Křenice (čp. 19),
Tvrz Lštění (býv. čp. 1),
Tvrz Měcholupy (čp. 1),
Tvrz Netunice (čp. 1),
Tvrz Opálka (čp. 1),
Tvrz Petrovice nad Úhlavou (čp. 39),
Tvrz Puclice (čp. 1),
Tvrz Řenče (v hospodářském dvoře čp. 4),
Tvrz Řesanice (čp. 18),
Tvrz Svinná (čp. 2),
Tvrz Svojšice (čp. 11),
Tvrz Svrčovec (čp. 13),
Tvrz Úsilov (čp. 23),
Tvrz v Koutu na Šumavě (čp. 1),
Tvrz Vížka u Černošína,
Tvrz Vlkošov (čp. 1),
Tvrz Zichov (čp. 1),
Tvrziště Dvorec v Mirošově,
Tvrziště Hamouz u Zvíkovce,
Tvrziště Javor u Kornatic,
Tvrziště Nový hrad ve Stráži,
Tvrziště Pecihrádek u Plzně,
Tvrziště Rovný u Drahoňova Újezda,
Tvrziště u Trnové,
Tvrziště v Kočově,
Tvrziště v Nebřezinech,
Tvrziště v Novém Sedlišti,
Tvrziště v Úboči,

U

Úpravna zlaté rudy v Kašperských Horách,
Úřednický dům ve Svaté Kateřině (čp. 5),

V

Venkovské domy v Koutu na Šumavě (eč. 3, 20, čp. 4, 74, 82, 83, 100, 101, 116, 126),
Venkovské domy v Rybnici (čp. 2, 3, 8, 31),
Venkovské domy ve Strážově (čp. 5, 21, 185),
Venkovské dvojdomy v Dlouhé Vsi (čp. 215, 217, 219, 232, 237, 242, 243),
Venkovské usedlosti v Bolevci (čp. 7, 10, 30),
Venkovské usedlosti v Božkově (čp. 8, 11, 12, 36, 37, 38, 52, 56, 57, 67),
Venkovské usedlosti v Břežanech (čp. 1, 2, 3, 4, 33, 50),
Venkovské usedlosti v Čermné (čp. 10, 34),
Venkovské usedlosti v Černicích (čp. 15, 18, 27, 28),
Venkovské usedlosti v Dílech (čp. 33, 44, 48),
Venkovské usedlosti v Dobršíně (čp. 1, 2, 4, 6, 8, 9, 12, 13, 16, 17, 18, 19, 21, eč. 2),
Venkovské usedlosti v Dobřívu (čp. 5, 7, 9, 13, 16, 43, 54, 164, eč. 95),
Venkovské usedlosti v Doubravě (čp. 11, 29),
Venkovské usedlosti v Drahoňově Újezdě (čp. 3, 6),
Venkovské usedlosti v Draženově (čp. 5, 8, 128),
Venkovské usedlosti v Dýšiné (čp. 3, 8, 19, 24, 25, 26, 27, 67, 4, 36, 126),
Venkovské usedlosti v Ejpovicích (čp. 1, 2, 3),
Venkovské usedlosti v Hlincích (čp. 8, 9, 14, 22),
Venkovské usedlosti v Horní Jadruži (eč. 1, čp. 11, 12),
Venkovské usedlosti v Hořehledech (čp. 32, 37),
Venkovské usedlosti v Hradišti (čp. 1, 2, 3),
Venkovské usedlosti v Hrádku (čp. 22, 25, 68),
Venkovské usedlosti v Hůrkách (čp. 1, 2, 3, 5),
Venkovské usedlosti v Chodově (čp. 40, 70, 71),
Venkovské usedlosti v Chodském Újezdu (eč. 3, 4, čp. 12, 14, 38, 61),
Venkovské usedlosti v Chudenicích (čp. 15, 18, 28, 54, 58),
Venkovské usedlosti v Jablečnu (čp. 15, 16, 20),
Venkovské usedlosti v Jarově,
Venkovské usedlosti v Kaničkách (čp. 1, 8, 9),
Venkovské usedlosti v Kosově (eč. 7, čp. 14),
Venkovské usedlosti v Koterově (čp. 1, 5, 6, 8, 9, 24, 25, 26, 28, 29),
Venkovské usedlosti v Krsech (čp. 14, 15, 16, 17, 18, 31),
Venkovské usedlosti v Kyšicích (čp. 15, 18, 34),
Venkovské usedlosti v Lipnici (čp. 7, eč. 43),
Venkovské usedlosti v Lochousicích (eč. 4, čp. 5, 6, 31, 43),
Venkovské usedlosti v Maršových Chodech (eč. 1, čp. 28),
Venkovské usedlosti v Medovém Újezdu (čp. 4, 9, 15, eč. 12),
Venkovské usedlosti v Mítově (čp. 17, 23),
Venkovské usedlosti v Neurazech (čp. 47, 110),
Venkovské usedlosti v Nynicích (eč. 12, 17),
Venkovské usedlosti v Ostrovci (čp. 3, 4, 6, 8, 14),
Venkovské usedlosti v Petrovicích (býv. čp. 7, 14),
Venkovské usedlosti v Plzni-Severním předměstí (čp. 62, 68, 83),
Venkovské usedlosti v Podzámčí (čp. 1, 14, 18, 29),
Venkovské usedlosti v Polžicích (čp. 4, 6, 8, 17),
Venkovské usedlosti v Potvorově (eč. 2, 8),
Venkovské usedlosti v Přehýšově (čp. 10, 11, 12, 38),
Venkovské usedlosti v Radčicích (čp. 11, 12),
Venkovské usedlosti v Radobyčicích (čp. 20, 34),
Venkovské usedlosti v Radonicích (čp. 9, 24),
Venkovské usedlosti v Řemešíně (eč. 7, čp. 12, 16),
Venkovské usedlosti v Srní (eč. 8, 9, 24),
Venkovské usedlosti v Třímanech (čp. 8, 17),
Venkovské usedlosti v Týčku (čp. 25, 28),
Venkovské usedlosti v Tymákově (čp. 1, 58, 69, 71),
Venkovské usedlosti v Úboči (čp. 4, 33),
Venkovské usedlosti v Újezdě (čp. 3, 30),
Venkovské usedlosti v Zahořanech (čp. 17, 30),
Venkovské usedlosti v Žihli,
Venkovské usedlosti ve Lhotě (čp. 20, eč. 73),
Venkovské usedlosti ve Lhotě pod Radčem (čp. 2, 3, 30, 31, 32, 51, 70, 33),
Venkovské usedlosti ve Starém Plzenci (čp. 29, 38, 73),
Venkovské usedlosti ve Strašicích (čp. 31, 130, 149, 154, eč. 29, 36, 54),
Venkovské usedlosti ve Svéradicích (eč. 4, 7, čp. 42),
Venkovské usedlosti ve Šťáhlavicích (čp. 23, 24),
Venkovské usedlosti ve Vejvanově (čp. 14, 15, 18, 35),
Venkovské usedlosti ve Velharticích (čp. 21, 60 původně v Běšinech, čp. 11, 52, 82),
Venkovské usedlosti ve Velkých Hydčicích (čp. 1, 4, 5),
Venkovské usedlosti ve Vískách (čp. 3, 27),
Venkovské usedlosti ve Vrčeni (čp. 8, 47),
Vesnické muzeum v Halži,
Vchynicko Tetovský plavební kanál,
Vilová čtvrť Bezovka v Plzni,
Vilová čtvrť Lochotín v Plzni,
Vily v Plzni-Severním předměstí (čp. 260, 451, 493, 502, 558, 584, 602),
Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech,
Vodní elektrárna Čeňkova Pila,
Vodní hamr Dobřív,
Vodní hamr v Dobřívu,
Vodní mlýn Paseka v Hlohové (čp. 44),
Vodní mlýn v Hrádku (čp. 87),
Výklenková kaplička a boží muka v Trhanově,
Výklenková kaplička sv. Jana Nepomuckého v Srbech,
Výklenková kaplička v Kozojedech,

W

Wilsonův most v Plzni-Jižním předměstí,

Z

Zájezdní hostinec Chodská rychta v Domažlicích (Hořejší předměstí čp. 66),
Zájezdní hostinec v Dobřívu (čp. 48),
Zájezdní hostinec v Plasích (čp. 8),
Zámecký mlýn v Horažďovicích (čp. 273),
Zámecký mlýn v Tachově (čp. 308),
Zámek Nečtiny (čp. 1),
Zámek Běhařov (čp. 1),
Zámek Bernartice (čp. 1),
Zámek Běšiny (čp. 16),
Zámek Bezděkov (čp. 1),
Zámek Bezdružice (čp. 1),
Zámek Bor u Tachova (čp. 259),
Zámek Broumov (čp. 30),
Zámek Březina (čp. 34),
Zámek Bušovice,
Zámek Bystřice nad Úhlavou (čp. 1),
Zámek Cebiv (čp. 1),
Zámek Částkov (čp. 1),
Zámek Čečovice (čp. 1),
Zámek Čeminy (čp. 6),
Zámek Černá Hať (čp. 29),
Zámek Červené Poříčí (čp. 1),
Zámek Daňkov u Okrouhlého Hradiště (čp. 32),
Zámek Defurovy Lažany (čp. 1),
Zámek Diana u Rozvadova (čp. 1),
Zámek Dolejší Krušec (čp. 2),
Zámek Dolejší Těšov (čp. 1),
Zámek Dolní Lukavice (čp. 1),
Zámek Hlavňovice (čp. 1),
Zámek Horažďovice (čp. 11),
Zámek Horšovský Týn (čp. 1),
Zámek Hořákov (čp. 5),
Zámek Hostouň (čp. 142),
Zámek Hrádek (čp. 1),
Zámek Hradiště (čp. 1),
Zámek Hradiště (čp. 1),
Zámek Hřešihlavy (čp. 1),
Zámek Chanovice (čp. 1),
Zámek Chlum (čp. 1),
Zámek Chocomyšl (čp. 1),
Zámek Chodová Planá (čp. 196),
Zámek Chotiměř (čp. 34) se zámeckou kaplí sv. Jana Nepomuckého,
Zámek Chříč (čp. 1),
Zámek Chudenice (čp. 1),
Zámek Ježovy (čp. 1),
Zámek Kaceřov (čp. 1),
Zámek Kanice (čp. 1),
Zámek Kopec v Prostiboři,
Zámek Kozel (čp. 67),
Zámek Krukanice (čp. 1),
Zámek Křimice (čp. 1),
Zámek Kundratice (čp. 1),
Zámek Kunkovice (čp. 1),
Zámek Lázeň u Chudenic (čp. 60),
Zámek Lesná (čp. 1),
Zámek Letiny (čp. 70),
Zámek Lhotka,
Zámek Liblín (čp. 1),
Zámek Líšťany (čp. 1),
Zámek Loučová (čp. 2),
Zámek Lovčice (čp. 1),
Zámek Luhov (čp. 1),
Zámek Lužany (čp. 1),
Zámek Mačice (čp. 1),
Zámek Malesice (čp. 1),
Zámek Manětín (čp. 1),
Zámek Měčín (čp. 1),
Zámek Merklín (čp. 1),
Zámek Mirošov (čp. 1),
Zámek Mlázovy (čp. 1),
Zámek Mokrosuky (čp. 1),
Zámek Nalžovské Hory (čp. 1),
Zámek Nebílovy (čp. 1),
Zámek Nedražice (čp. 1),
Zámek Nekmíř (čp. 1),
Zámek Nemilkov (čp. 1),
Zámek Nové Sedliště (čp. 1),
Zámek Nový Čestín (čp. 1),
Zámek Obytce (čp. 1),
Zámek Osek (čp. 1),
Zámek Oselce (čp. 1),
Zámek Ostrůvek u Staré Knížecí Huti (čp. 5),
Zámek Osvračín (čp. 1),
Zámek Otín (čp. 1),
Zámek Planá (čp. 248),
Zámek Plánice (čp. 1),
Zámek Pňovany (čp. 1),
Zámek Poběžovice (čp. 1),
Zámek Podmokly (čp. 3),
Zámek Přestavlky,
Zámek Příchovice (čp. 1),
Zámek Ptenín (čp. 1),
Zámek Rabštejn nad Střelou (čp. 1),
Zámek Rochlov (čp. 1),
Zámek Slavice (čp. 1),
Zámek Spálené Poříčí (čp. 1),
Zámek Svojšín (čp. 1),
Zámek Šťáhlavy (čp. 1),
Zámek Štěnovice (čp. 1),
Zámek Trhanov (čp. 1),
Zámek Trpísty (čp. 1),
Zámek Týnec u Klatov (čp. 1),
Zámek Ujčín (čp. 1),
Zámek Újezd (čp. 20),
Zámek Újezd nade Mží (čp. 1),
Zámek Úlice,
Zámek v Koutu na Šumavě (čp.113),
Zámek v Tachově (čp. 1),
Zámek v Terešově,
Zámek v Železné Rudě (čp. 1),
Zámek Velké Dvorce (čp. 1),
Zámek Veselí (čp. 2),
Zámek Volšovy (čp. 1),
Zámek Zbiroh (čp. 1),
Zámek Zelená Hora (čp. 1),
Zámek Zvíkovec(čp. 1),
Zámek Ždánov (čp. 1),
Zámek Žihle (čp. 48),
Zámek Žihobce (čp. 9),
Zámek Žichovice (čp. 1),
Zámek Žikov (čp. 1),
Zámek Žinkovy (čp. 36),
Zámek Životice (čp. 66),
Zaniklá středověká ves Myť,
Zaniklá tvrz Čívice,
Zaniklá tvrz Liběšov u Bezvěrova,
Zaniklá tvrz Luby (shluk budov čp. 10, 30, 31, 32, 33),
Zaniklá tvrz Nezvěstice,
Zaniklá tvrz Pokonice u Žákavy,
Zaniklá tvrz Skočice,
Zaniklá tvrz Šebíkov u Trojan,
Zaniklá ves Dolany s tvrzí,
Zaniklý cisterciácký klášter Pomuk,
Zaniklý dvorec Třebekov u Jarova,
Zaniklý kostel sv. Maří Magdalény v Plzni-Východním předměstí,
Zaniklý kostel v Červeném Dřevě u Chudenína,
Zaniklý Liškův hrad u Mítova,
Zaniklý zámek Újezd Svatého Kříže,
Západočeská galerie v Plzni,
Západočeská galerie v Plzni – Semlerova rezidence,
Západočeské muzeum v Plzni,
Západočeské muzeum v Plzni (čp. 357),
Zbytky tvrze v Nezdicích (čp. 60),
Zemědělský dvůr v Puclicích (čp. 2),
Zřícenina hrádku Kokšín,
Zřícenina hradu Angerbach u Kožlan,
Zřícenina hradu Bělá,
Zřícenina hradu Buben u Plešnic,
Zřícenina hradu Budětice,
Zřícenina hradu Falkenštejn u Poloučan,
Zřícenina hradu Frumštejn u Hunčic,
Zřícenina hradu Frymburk,
Zřícenina hradu Gutštejn,
Zřícenina hradu Homberk u Příkosic,
Zřícenina hradu Janovice nad Úhlavou,
Zřícenina hradu Komberk,
Zřícenina hradu Komošín,
Zřícenina hradu Krasíkov (Švamberk) s kostelem sv. Maří Magdalény,
Zřícenina hradu Krašov,
Zřícenina hradu Lacembok,
Zřícenina hradu Libštejn u Liblína,
Zřícenina hradu Litice,
Zřícenina hradu Lopata,
Zřícenina hradu Michalšperk na Lazurovém vrchu u Michalových Hor,
Zřícenina hradu Netřeb,
Zřícenina hradu Nový Herštejn,
Zřícenina hradu Osvračín,
Zřícenina hradu Pajrek u Staré Lhoty,
Zřícenina hradu Potštejn,
Zřícenina hradu Prácheň u Velkých Hydčic,
Zřícenina hradu Preitenstein u Nového Městečka,
Zřícenina hradu Přimda,
Zřícenina hradu Pustý hrádek,
Zřícenina hradu Pušperk,
Zřícenina hradu Radeč u Těškova,
Zřícenina hradu Radyně,
Zřícenina hradu Roupov (čp. 1),
Zřícenina hradu Ruchomperk,
Zřícenina hradu Rýzmberk,
Zřícenina hradu Řebřík u Líšné,
Zřícenina hradu Skála,
Zřícenina hradu Starý Herštejn,
Zřícenina hradu Strašná skála,
Zřícenina hradu Šontál u Krásného Údolí,
Zřícenina hradu ve Strašicích,
Zřícenina hradu Věžka u Druztové,
Zřícenina hradu Vimberk u Medového Újezdu,
Zřícenina hradu Vlčtejn,
Zřícenina hradu Volfštejn u Třebele,
Zřícenina kaple Všech svatých (zřícenina) u Rabí,
Zřícenina kostela sv. Anny v Pořejově u Žebráků,
Zřícenina kostela sv. Apolonie s kaplí Panny Marie Pomocné u Málkova,
Zřícenina kostela sv. Bartoloměje u Běšin,
Zřícenina kostela sv. Jana Křtitele v Kočově,
Zřícenina kostela sv. Markéty v Poleni,
Zřícenina letohrádku Kamýk v Oseku,
Zřícenina sklárny Stará Huť u Lídlových Dvorů,
Zřícenina tvrze Hořehledy,
Zřícenina tvrze Kašovice,
Zřícenina tvrze Tasnovice,
Zřícenina tvrze Třebel,
Zřícenina tvrze Vřeskovice (u čp. 38),
Zřícenina tvrze Zavlekov,
Zvonice a boží muka v Robčicích,
Zvonice Bílá a Černá věž v Klatovech,
Zvonice v Borku,
Zvonice v Hadačce,
Zvonice v Ostrovci,
Zvonice, kašny, smírčí kámen a sochy světců v Horšovském Týně,
Zvonička v Kočově,
Zvonička v Neurazech,

Ž

Železárna v Sedlci,
Železářská huť sv. Klimenta v Plasích (čp. 214),
Železniční stanice Plzeň-Hlavní nádraží (čp. 102),
Železniční stanice Plzeň-Jižní předměstí (čp. 574),
Žentour v Nedražicích,
Židovská modlitebna v Rabí (čp. 102),
Židovský hřbitov u Poběžovic,
Židovský hřbitov v Bezdružicích,
Židovský hřbitov v Blovicích,
Židovský hřbitov v Dlouhé Vsi,
Židovský hřbitov v Dlouhém Újezdě,
Židovský hřbitov v Dolní Lukavici,
Židovský hřbitov v Domažlicích,
Židovský hřbitov v Hřešihlavech,
Židovský hřbitov v Janovicích nad Úhlavou,
Židovský hřbitov v Kasejovicích,
Židovský hřbitov v Klatovech,
Židovský hřbitov v Kolinci,
Židovský hřbitov v Kořenu,
Židovský hřbitov v Kožlanech,
Židovský hřbitov v Loučimi,
Židovský hřbitov v Městě Touškově,
Židovský hřbitov v Nečtinech,
Židovský hřbitov v Novém Sedlišti,
Židovský hřbitov v Nýrsku,
Židovský hřbitov v Oseku,
Židovský hřbitov v Pňovanech,
Židovský hřbitov v Přešticích,
Židovský hřbitov v Puclicích,
Židovský hřbitov v Rabí,
Židovský hřbitov v Rabštejně nad Střelou,
Židovský hřbitov v Radnicích,
Židovský hřbitov v Rokycanech,
Židovský hřbitov v Řebří,
Židovský hřbitov v Tachově,
Židovský hřbitov v Telicích,
Židovský hřbitov v Terešově,
Židovský hřbitov v Žebrákách,
Židovský hřbitov ve Spáleném Poříčí,
Židovský hřbitov ve Stodě,
Židovský hřbitov ve Stráži,
Židovský hřbitov ve Stříbře,
Židovský hřbitov ve Štěnovicích,
Židovský hřbitov ve Švihově,
Židovský hřbitov ve Všerubech,